Ofis Temizliği ile Çalışma Veriminizi Artıracak 3 İpucu

Ofis Temizliği ile Çalışma Veriminizi Artıracak 3 İpucu

Her birimiz yaşadığımız ortamlarda huzur dolu vakitler geçirmek isteriz. Elbette huzur ve mutluluğu elde etmek için ise psikolojik birkaç etkenin yerine getirilmesi gerekir. Temiz bir ortam bunların başında gelir ve ofis temizliği işte bu noktada devreye girer.

Kirli ve dağınık bir ortam, insan psikolojisine olumsuz etki yaparken huzuru ortadan kaldırır.

Günümüzde evimizden bile daha çok vakit geçirdiğimiz ve ikinci yaşam alanımız haline gelen çalışma alanları, ofis temizliği bakımından çok daha önemli hale gelmiştir.

Ofis Temizliği Faydaları Nelerdir?

Ofis temizliği sayesinde ortamda dağınıklığın ve kirin önüne geçilerek oluşabilecek rahatsızlık, hastalık veya performans düşüklüğünün önüne geçilir, çalışma verimi artırılır.

Ev ve ofisler başta olmak üzere, yaşam alanlarında enerji ve ruh halini olumlu yönde etkileyecek uygulamalardan biri olan temizlik; düzeni sağlayarak ortamın göze hoş gelmesini sağlar, insanın temel ihtiyaçlarından birini yerine getirir.

Temizlik yalnızca ofis temizliği ile sınırlı kalmamalıdır. Ev ve apartman temizliği, cam temizliği, okul temizliği, hastane temizliği gibi çeşitleri bulunur. Her alanda temizlik yapılarak dış etkenlerden koruma sağlanır, ruhsal ve fiziksel olarak olumlu destek verir.

ofis temizliğinin faydaları

Temizliğin önemi ile doğru orantılı olarak hareket eden kurum ve kuruluşlar çalışma alanlarını temiz ve güzel tutmak adına düzenli olarak temizlik şirketleri ile çalışır. Böylece ofis, hastane, okul ve diğer çalışma ortamlarının düzenli hijyeni sağlanır.

Temizlik şirketi ile düzenli çalışmanın faydası ise iş yerlerinde çalışma verimini artırmak, insanlara güzel ve hijyenik bir ortamda hizmet sunarak iyi bir imaj çizmektir.

 

Özellikle hastane ve okul gibi ortamlarda ortak kullanım alanlarının temiz ve hijyenik tutulması sağlık açısından büyük önem taşır. Profesyonel bir temizlik şirketi aracılığıyla hizmet almak bu nedenle önemlidir.

Ofis Temizliği ile Çalışma Veriminizi Artıracak 3 İpucu

 

Ofis temizliği, yalnızca sağlık ve hijyen açısından değil iş yerlerindeki çalışma veriminin artırması bakımından da önemlidir.

Kendi ofisinizde de uygulayabileceğiniz, çalışma konsantrasyonunuzu artıracak ufak dokunuşlar ile iş performansınızı artırabilir, kariyerinizde kısa sürede çıkışa geçebilirsiniz.

Masanızı Düzenli Tutun

Çalışma masası, ofisinizde en çok vakit geçirdiğiniz ve temasta bulunduğunuz alandır. Bu nedenle düzenli olarak temizlenmesi ve derli toplu olması gerekmektedir.

Her gün oturduğunuz masada belki düzeni elden yitirebilirsiniz ancak her gün masanızı düzenli tutmayı alışkanlık haline getirirseniz çalışma veriminiz de günden güne artacaktır.

düzenli ofis temizliği

Masanızı düzenli ve temiz tutarak çalışkan karakterinizi ön plana çıkarabilir, işinizde planlı programlı ilerleyebilirsiniz. Böylece ideallerinize daha kolay bir biçimde kavuşacak, işlerinizi unutma riskinizi engelleyebileceksiniz.

Zemini Tozlardan Arındırın

Ufak partiküllerin bir araya gelmesiyle oluşan tozlar, ofis temizliği faydaları için başlıca yapılması gereken uygulamalardan biridir. Zemin başta olmak üzere tüm yüzeylerin tozlardan arındırılması ile temiz bir görünümün ilk adımı atılır.

Zemindeki tozlar pek önemsenmediği takdirde birikerek solunum yollarında birtakım hastalıklara neden olur ve siz fark etmeseniz de toz örtüsü psikolojik olarak olumsuz etkide bulunur.

Zemin, ofis temizliği için göz ardı edilmemesi gereken bir noktadır. Çalışanların gözüne takılmayacak pürüzsüz bir yüzey iş konsantrasyonunu üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Detaylı Temizlik Şart

Her hafta düzenli olarak yapacağınız detaylı bir temizlik, ofisinizin daima ferah ve tertipli bir görünüme kavuşmasını sağlar. Böylece her seferinde daha az emek harcayarak ofis temizliğinin üstesinden gelebilir, temizliği düzenli kılabilirsiniz.

Zemin, köşeler, mobilyalar, kapılar ve camlar yüzeye uygun temizlik malzemeleri ile silinerek detaylı temizlik yapılmış olur. Zira profesyonel bir temizlik şirketi ile anlaşılarak düzenli ofis temizliği yaptırabilir, zaman ve emek tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Düzenli ofis temizliği faydaları ile çalışma verimini artırabilir, çok daha sağlıklı bir ortamda daha mutlu zamanlar geçirebilirsiniz.

YORUM YAZIN

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

4 Yorumlar

 • Tayfun
  Mart 7, 2018, 10:19 am Cevap Gönder

  Ofis yaşamı artık kaçınılmaz bir olgu. Bu olguyu yaşayan bir çalışanım ve gerçekten çok sorunlar yaşıyorum. Bu sorunların içeriklerinden biri olan temizlik konusu hakkında paylaştığınız bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz ipuçlarını dikkatle uygulamaya çalışacağım ve ekipçe bunları yapmaya çalışacağız. Saygılar…

 • Tamer Kardaş
  Nisan 12, 2018, 10:03 am Cevap Gönder

  Ofis temizliği fiyatı aylık ne kadar?

  • Estanbul Art
   Tamer Kardaş Nisan 13, 2018, 7:34 am Cevap Gönder

   Merhaba Tamer Bey,

   Mail üzerinden geri dönüş sağlanmıştır.

 • Esra Karadağ
  Haziran 11, 2018, 9:49 pm Cevap Gönder

  Elinize sağlık